jak odetkać umywalkę

Jak odetkać umywalkę samodzielnie?

Pierwsze symptomy zatkanej umywalki to wolno spływająca woda i przykry zapach. Jednak interwencja hydraulika wcale nie jest konieczna, ponieważ można samemu uporać się z tym problemem. 

Jak odetkać umywalkę domowymi sposobami?

Nie da się ukryć, że najczęstszą usterką w każdym domu jest zatkany zlew. Spora ilość zanieczyszczonej wody przepływa przez rury podczas codziennego korzystania z umywalki. W tej wodzie znajdują się tłuszcze, resztki jedzenia, a także fusy po herbacie lub kawie. Wszystko to gromadzi się w rurach i skutecznie uniemożliwia odpływ wody. Warto zaznaczyć, że włosy i osady z mydła są najczęstszą przyczyną zatkanego odpływu w zlewie. Czasami jednak zatkany odpływ może być wynikiem osadzania się kamienia, jeśli przez długi czas korzystało się z bardzo twardej wody. Z reguły ma to miejsce w starych instalacjach kanalizacyjnych, gdzie wykorzystywano żeliwne rury. Resztki jedzenia lub inne zanieczyszczenia osadzają się na rurach pokrytych kamieniem i tworzą korek, który jest bardzo trudny do przepchnięcia.

Udrażnianie rur

Jak odetkać umywalkę? (https://lazienka-rea.com.pl/zatkany-zlew-jak-sobie-z-nim-poradzic-sprawdz-nasze-sposoby.htmll) Pierwsze, co trzeba zrobić to sprawdzić, gdzie dokładnie blokuje się woda. Jeśli w syfonie to sprawa jest łatwiejsze, trudniej będzie z rurą odpływową. Może się okazać, że całkowicie wystarczający będzie gumowy przepychacz lub domowe środki chemiczne. W ostateczności można wykręcić i dokładnie wyczyścić syfon. Jeśli przyczyną jest zator w rurach odpływowych to potrzebna będzie specjalna sprężyna do udrażniania rur. W sprzedaży można znaleźć granulki oraz żele udrażniające odpływ. Przed zakupem warto się jednak upewnić, czy dane środki chemiczne będą odpowiednie do twojej armatury. Nie wszystkie specyfiki są przeznaczone do instalacji wykonanych z aluminium. Gdy wszystkie metody zawiodą to wtedy należy odetkać zlew przy pomocy przepychacza. Jest to stary sposób, ale niezwykle skuteczny, dlatego warto go przetestować. Do wyczyszczenia syfonu należy użyć sprężyny. Zanim zaczniesz demontaż to postaw pojemnik pod zlewem, do którego spłynie zanieczyszczona woda. Jeśli nawet oczyszczenie syfonu nie pomogło, to znaczy, że zator powstał głębiej i potrzebna będzie pomoc hydraulika.