Prosty wybór Miski WC?

Wielu instalatorów, jakich zatrudniamy do zainstalowania poszczególnej armatury w naszych łazienkach ma swoje ulubione marki, systemy itd. Przychodzi do nas fachowiec Pan Staszek i mówi: kup sobie taką umywalkę, taką misę WC i my pewni tego, że chce dla nas jak najlepiej wybieramy te przedmioty, które nam polecił i które nam się wizualnie podobają. Sprawa nieco się komplikuje w trakcie ich eksploatacji. 

Ładnie zabudowana miska WC

Problem, z tym, co ładne, może (nie musi) pojawić się później. Podstawową armaturą w łazience jest miska WC Przy jej zakupie zwracamy uwagę na jej montaż, nie zawsze mając świadomość, że w trakcie eksploatacji mogą wystąpić różne problemy.

Załóżmy, że montujemy miskę WC w systemie stelażowym. Jest to ładne, proste w czyszczeniu, nie ma widocznego zbiornika, na którym zbierają się zanieczyszczenia podłogę pod miską WC umyjemy i gotowe. Problemy pojawiają się gdy trzeba dokonać wymiany zaworu w zbiorniku czy instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Nie mówię, że jest to nie możliwe bez rujnowania łazienki ale na pewno utrudnione. 

Drobnoustroje – jak łatwo się ich pozbyć

Kupując miskę WC należy zwrócić uwagę, aby była jak najłatwiejsza w czyszczeniu. Każdy zakamarek, trudno dostępne miejsce będzie przyprawiało nas o zawrót głowy, gdy trzeba będzie je myć… Miskę WC kupujemy i montujemy raz na wiele lat a utrzymanie jej czystości no cóż… 

Instalacja a eksploatacja

Przy każdym doborze wyposażenia, jakie chcemy mieć w swojej łazience, musimy rozważyć jak ten element później będzie się sprawdzał przy jego używaniu. Najważniejsza jest nasza świadomość, że to my będziemy korzystać z naszej łazienki i to my będziemy dbać o jej porządek.

Miska WC jest takim elementem łazienki, na którego wybór, powinniśmy poświęcić nieco więcej czasu. Sugestie sprzedawcy czy wspomnianego Pana Staszka jest ważna i wybierając ten element wyposażenia łazienki można się nimi kierować ale to my powinniśmy dokonać wyboru, którego konsekwencję będą z nami na kilka następnych lat.