Umywalka wpuszczana w blat – wady i zalety

Łazienka w barwnej mozaice – pomysły, inspiracje

Remont łazienki wielu osobom spędza sen z powiek. Wybór odpowiednich materiałów, szafek, akcesoriów łazienkowych, oświetlenia uzależniony jest od jej wielkości i możliwości instalacyjnych związanych z odpływem wody.  Powinna zapewnić pełny komfort. Również w łazience można bawić się kolorem i fakturą, ale jak w żadnym innym pomieszczeniu ważne są praktyczne rozwiązania. 

Umywalka podblatowa, lustro i prysznic

Wybór jasnej mozaiki do niewielkiej łazienki wydaje się oczywisty. Wiadomo, że jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń. Można wprowadzić barwne akcenty wokół lustra, tworząc jego ramę i wokół wnęki, gdzie stoją kosmetyki, szampon, odżywka do włosów, lakier i inne drobiazgi do codziennej pielęgnacji ciała. Lustro nad umywalką koniecznie powinno być dobrze podświetlone, najlepiej po obu jego stronach. Dobrym rozwiązaniem jest umywalka podblatowa z https://www.ekspercilazienek.pl/umywalki-podblatowe, która  wraz z blatem tworzy spójną bryłę, zapewniając wokół umywalki więcej miejsca. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wybór wodoodpornych materiałów na blat w łazience i szafki łazienkowe, by mogły służyć długi czas. Warto zasięgnąć porad specjalistów w tej kwestii. Polecanymi materiałami są kamień oraz drewno egzotyczne. W ostatnich latach pojawiają się również szklane blaty łazienkowe, jednak ich odporność na uszkodzenia i zarysowania jest dużo mniejsza. W małej łazience praktyczniejszym i wygodnym rozwiązaniem będzie prysznic.            

Jakie kolor szafek wybrać?

W  niewielkiej przestrzeni najlepiej sprawdzi się ponadczasowa biel. Można ją ciekawie i efektownie łączyć z beżem, jasnym błękitem, różem i innymi pastelami. Rozmieszczenie szafek należy dobrze przemyśleć tak, aby wszystko było pod ręką. Wyznaczenie dwóch odrębnych stref – do mycia i do prania – ułatwia swobodę ruchów i pomaga w codziennym utrzymaniu porządku.