Jakie kafelki są najlepsze do łazienki?

Wybór idealnej płytki może być trudny: istnieje ogromny wybór płytek od dziesiątek producentów, od opcji ekonomicznych do dość drogich. W tym artykule podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę przy wyborze płytek do łazienki.

Kafelki do łazienki i ich wybór w sklepie

Przede wszystkim oczywiście polecamy wybrać kafelki do łazienki osobiście, przeglądając je wcześniej w sklepie stacjonarnym. Można przecież poczuć fakturę, geometrię i rodzaj krawędzi, a także zobaczyć odbicie światła. Zdjęcia w internecie nie są w stanie uchwycić tego wszystkiego, zwłaszcza na najbardziej wymagających powierzchniach – płytkach betonowych czy drewnianych.

W sklepach kafelki są najczęściej na specjalnych stojakach, na których można ocenić krawędzie i fugi płytek. Jeśli salon płytek nie posiada takiego stojaka, wystarczy wziąć dwie płytki w rękę i przyłożyć je do siebie – powinny ściśle do siebie przylegać, bez szczelin i dziur. Wybierając płytkę, sprawdź ofertę na https://home100.pl/plytki-do-lazienki i wybierz kilka opcji, które odpowiadają Twojemu budżetowi. Nie powierzaj w 100% konsultantowi i wybierz dokładnie to, co chcesz. Pozwól, aby konsultant poprowadził Cię przez wybory, sugerując opcje.

Kafelkowanie to wykończenie wnętrza

Płytki łazienkowe to tylko materiał wykończeniowy, a nie dekoracyjny. Pamiętaj o tym, żeby nie przesadzić z dekoracjami. Kafelki można stosować jedynie do podkreślenia pewnych drobnych elementów, ale należy to zrobić w sposób jak najbardziej wyważony. Aby dopełnić aranżację łazienki, najlepiej zastosować wyroby sanitarne, meble i inne akcesoria.

Zatem zasada: płytki to materiał wykończeniowy, który jest dobierany do ogólnego projektu przyszłej łazienki. Przy wyborze warto też zwrócić uwagę na cenę płytek. Najprawdopodobniej taki materiał będzie miał dużą porowatość, małą grubość, złą geometrię lub konstrukcję. Ale nie należy też przepłacać: drogie kolekcje mogą mieć wszystkie te same właściwości, co ich tańsze odpowiedniki.