płyn do podłóg

Czysta podłoga wizytówką domu

Podłoga w naszym domu, czy mieszkaniu jest niejako jego wizytówką i z pewnością naszym marzeniem jest, aby zawsze była czysta i lśniąca. Stanowi to jednak pewne wyzwanie, gdyż jest to powierzchnia, która używana jest przez nas codziennie.

Bez smug i zabrudzeń – przepis na czystą podłogę

Aby utrzymać ją w perfekcyjnym stanie musimy wiedzieć jak o nią zadbać – kluczem oczywiście jest tu odpowiednie czyszczenie nawierzchni parkietu. Poza kupnem mopa czy odkurzacza musimy zaopatrzyć się również w sprawdzone środki czystości. Wybierając płyn do podłóg z pewnością będziemy zwracać uwagę na zapach – warto wybrać taki, który nie będzie nas podrażniał. Przede wszystkim jednak płyn do podłóg powinien być dopasowany do nawierzchni.

Wszystko zależy od nawierzchni – jak dobrać odpowiedni płyn do podłóg

Dobranie odpowiedniego rodzaju płynu do podłóg jest kwestią kluczową, ponieważ tylko w ten sposób możemy być pewni, że powierzchnia – materiał, z którego składa się nasz parkiet – nie tylko zostanie porządnie wyczyszczony, ale również nie ulegnie zniszczeniu i będzie nam służyć przez następne lata. Najciężej oczywiście zadbać o podłogę drewnianą, gdyż bardzo łatwo ją uszkodzić, zwłaszcza że zależy nam z pewnością na dogłębnym oczyszczeniu z kurzu i wszelkich zabrudzeń. Z tego powodu środki czystości, które zakupimy powinny być dopasowane do tego również czy drewniana podłoga jest olejowana, czy lakierowana.  W trosce o podłogi w naszym domu warto wybrać płyny ze sprawdzonej firmy. Jeśli chodzi natomiast o podłogi z płytek sprawa jest tu dużo prostsza, gdyż nawierzchnia ta jest łatwa do wyczyszczenia, dlatego idealnie nadaje się do takich pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka.