Bieżnik na ławę – elegancka dekoracja stołu

Bieżniki na ławę to dekoracja, która jest wyjątkowo elegancka. Jednocześnie sprawdza się w codziennych dekoracjach stołu, jak i tych bardziej odświętnych. Jak wybrać bieżnik i pięknie go ułożyć?

Bieżnik na ławę – jak wybrać najciekawszy?

Wybierając bieżniki na ławę należy zadbać, by miał odpowiednią długość, wzór oraz materiał, które będzie nie tylko efektowny, ale również łatwy do utrzymania w czystości. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim w tych rodzinach, gdzie są małe dzieci.

Bieżnik na stół można ułożyć tak, by leżał na części stołu lub spływał z blatu. W sytuacji, gdy zdecydujemy się na krótszy bieżnik powinien on się kończyć 15 cm przed końcem blatu. W sytuacji, gdy bieżnik zwisa powinien mieć długość około 20-25 cm za blat.

Wybierając materiał należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Ciekawą propozycją są bieżniki na ławy, które można prać w wysokiej temperaturze. Bardzo często są to bieżniki bawełniane. Bieżniki poliestrowe oraz bawełniano-poliestrowe często są plamoodporne.

Jak ułożyć bieżnik, by wyglądał elegancko?

Bieżniki na ławy najczęściej układamy zgodnie z długością stołu. Jest to propozycja, która jest niezwykle elegancka. Bieżnik zakrywa tylko niewielką część blatu i pozwala na zobaczenie stołu.

Inną propozycją jest ułożenie bieżnika w poprzek stołu. Warto wtedy wykorzystać co najmniej dwa bieżniki. Najpiękniej wygląda stół, na którym leży tyle bieżników ile jest krzeseł. Każdy bieżnik powinien znajdować się na wysokości krzesła.

Warto również pamiętać, że bieżniki można układać na obrusie, który zakrywa cały stół. Można wykorzystać bieżnik, który jest kolorem zbliżony do koloru obrusu. Warto jednak czasem postawić na kontrast i położyć bieżnik w intensywnym kolorze.

Bieżniki na ławy to dekoracja stołu, która sprawdza się w codziennych aranżacjach, jak i tych bardziej świątecznych. Warto również pamiętać, że bieżnik można wykorzystać do położenia na komodzie, na której ustawione będą dekoracyjne bibeloty. Taki pokój będzie elegancki i harmonijny.