Wyposażenie łazienki

Urządzamy łazienkę – jakie wyposażenie?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu i domu. To miejsce, w którym jesteśmy codziennie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wyposażenie łazienki – najlepiej z Home100. Dzięki temu w łazience zachowamy potrzeby porządek, a jednocześnie stworzymy wyjątkowy klimat.

Odpowiedni komfort

Wybierając meble do łazienki brać należy pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim to wymiary łazienki, jej rozplanowanie oraz sam styl mebli jakie chce się wybrać. Wszystko to musi stanowić jedną spójną całość. Łazienka to dziś już nie tylko miejsce użytkowe, ale także strefa komfortu. Możemy ją odpowiednio stworzyć stosując różne wykończenia. Np. meble drewniane sprawią, że łazienka nabierze przyjemnego klimatu. Natomiast meble lakierowane i lśniące nadadzą łazience nowoczesności. Wszystko zależy od naszego gustu.

Przede wszystkim funkcjonalność

Jednak sam styl to nie wszystko. Bardzo ważna jest także ergonomia oraz jakość mebli łazienkowych. Przed zakupem mebli zawsze należy dokładnie wymierzyć łazienkę. Wszystko po to, aby po jej umeblowaniu móc się po niej swobodnie poruszać. Warto jest się np. trzymać zasady, aby przed umywalką było przynajmniej 70 cm wolnego miejsca. Dzięki temu będzie można z niej korzystać swobodnie i nic nie będzie krępowało ruchów. Podobnie jest w przypadku kabiny prysznicowej lub wanny. Do niej też zawsze należy mieć swobodny dostęp. Zatem wejście do kabiny prysznicowej nie powinno być niczym zastawione. W łazience często obecne są także zawieszane szafki. Każdy salon łazienek ma ich szeroki wybór. Trzeba jednak pamiętać o ich odpowiednim zawieszeniu. Ważne jest to, aby zawsze mieć do nich swobodny dostęp, a raczej do rzeczy, które się w szafce znajdują. Jeśli leżymy w wannie szafka, w której znajduje się szampon musi być umieszczona w miejscu, do którego będziemy mieli łatwy dostęp.