Umywalka wpuszczana w blat – wady i zalety
Wyposażenie łazienki

Umywalka wpuszczana w blat – wady i zalety

Wiele osób podczas urządzania łazienki zastanawia się, jaką umywalkę wybrać – czy umywalkę wpuszczaną w blat, czy tę nablatową. W końcu każda umywalka ma swoje wady i zalety, ale skupmy się na umywalce wpuszczanej w blat szafki.

Podstawową zaletą jest to, że nie zajmuje ona zbyt dużo miejsca i tworzy jedną linię z szafką. Dzięki temu, jest nie tylko estetyczna w wyglądzie, ale również bardzo łatwo można utrzymać czystość dookoła niej. Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ łazienka służy do tego, aby z niej korzystać, a nie tylko, aby cały czas w niej sprzątać. Kolejną zaletą umywalki wpuszczanej w blat jest to, że cała aparatura, wszystkie odpływy i tego typu niezbędne części umywalki znajdują się pod blatem, dzięki czemu mebel nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą. Kolejną zaletą jest również to, że, jeżeli chodzi o wysokość, na której jest umywalka, to jest ona równa z wysokością szafki. Jest to szczególnie ważne w momencie, w którym w domu są dzieci, które jeszcze, aby sięgnąć do sprzętów dla dorosłych korzystają z drabinek czy stołków.

Umywalki te mają jedną wadę – ponieważ skoro nie zajmują przestrzeni nad blatem, to wszystkie wgłębienia umywalki, a także odpływy znajdują się pod blatem i to na znacznie obniżonej wysokości. Ogranicza to ilość miejsca w szafce, ale wiele szafek i szuflad jest specjalnie do tego dostosowanych. Podobnie z meblami. Umywalka wpuszczana w blat jest najczęściej dopasowana do konkretnego rodzaju mebli, dlatego może to ewentualnie odrobinę zawężać wybór mebli pod nią, ale szafek pod umywalkę wpuszczaną w blat jest tak dużo, ze na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Umywalka jest ważnym elementem każdej łazienki, dlatego warto przy wyborze rozważyć wszystkie za i przeciw, oczekiwania oraz wziąć pod uwagę fizjonomię i wygodę domowników, zarówno tych obecnych jak i tych przyszłych.

Dodaj komentarz