Wyposażenie łazienki

Parametry techniczne kafli drewnopodobnych

Wszyscy, którzy marzą o drewnianej podłodze, zaś zdają sobie sprawę z ogromnych kosztów związanych z jej zakupem, powinni zdecydować się na kafle drewnopodobne. Tego rodzaju kafle doskonale imitują prawdziwe drewno i to zarówno pod kątem samego wyglądu, jak i faktury. Producenci materiałów wykończeniowych postarali się o to, by kafle drewnopodobne doskonale imitowały naturalne deski drewniane, co też cieszy klientów.

Najlepsze parametry techniczne kafli drewnopodobnych

Udając się na zakupy kafli drewnopodobnych, zawsze powinniśmy zwracać uwagę na ich właściwości techniczne. Wszystkie tego typu informacje zapisane są na opakowaniach produktu, a także na kartach informacyjnych. Jeżeli nie mamy pojęcia, jakiego rodzaju kafle drewnopodobne będą najlepiej spełniać się w danej przestrzeni, warto zapytać doświadczonych sprzedawców. Wybierając kafle drewnopodobne zawsze należy sprawdzić ich klasę odporności na ścieranie. Tu im wyższe oznaczenie, tym oznacza to, że kafelki gresowe lub terakotowe będą bardziej zabezpieczone przed utratą koloru, ścieraniem się wzoru, a także na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Najlepiej szukać kafli, które będą miały 5 klasę ścieralności, co też oznacza, że są one bardzo odporne na ścieranie i mogą być używane w praktycznie każdym pomieszczeniu w domu, a także w miejscach publicznych, gdzie spotyka się duża natężenie ruchu.

Antypoślizgowość kafli drewnopodobnych

Innym niezwykle ważnym parametrem kafli drewnopodobnych jest ich antypoślizgowość. To dzięki takim właściwościom możemy być pewni, że na kaflach nie będziemy się ślizgać, nawet wtedy, kiedy będą się one znajdować na zewnątrz. Antypoślizgowość określana jest symbolem R. Im wyższa wartość R, tym płytki są mniej śliskie. Nie warto oszczędzać na płytkach drewnopodobnych, ponieważ inwestycja w lepszej jakości płytki na pewno opłaci się na przestrzeni lat.