Pozostałe

Łatwy montaż

Płytki cegłopodobne są chętnie wybierane, ponieważ dają szybki efekt odświeżenia wnętrza, a przy tym też są one łatwe w montażu. Co więcej na rynku coraz częściej pojawiają się płytki cegłopodobne z fugą, przez co też ich układanie jest dużo prostsze, a efekt końcowy jeszcze lepszy.

Samodzielne układanie płytek cegłopodobnych

Ogromną zaletą płytek cegłopodobnych z fugą jest to, że można je w bardzo prosty sposób zamontować i to wszystko wykonać we własnym zakresie. W pierwszym etapie montażu płytek cegłopodobnych należy oczyścić ścianę i zaimpregnować ją specjalnym środkiem do gruntowania, a następnie pozostawić do wyschnięcia na 24 godziny. Po wyschnięciu można przejść do klejenia płytek. Układając płytki cegłopodobne zawsze należy brać je z różnych kartonów, ponieważ pozwoli to na ujednolicenie rozmieszczenia koloru, a co za tym idzie też urozmaicenie struktury ściany. Płytki cegłopodobne zawsze kleimy za pomocą odpowiedniego, elastycznego kleju do okładzin. Ułożone płytki na sam koniec należy zaimpregnować specjalnym środkiem, który dedykowany jest do okładzin ceglanych. Tego typu impregnat zabezpiecza powierzchnię przed wszelkiego typu zanieczyszczeniami i wilgocią, co jest niezwykle ważne w pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka czy też przedpokój.

Idealne połączenie z płytkami cegłopodobnymi

Jednym z najchętniej wybieranych kolorów płytek cegłopodobnych są te białe. Biała cegła świetnie wygląda w połączeniu z betonem lub też innymi produktami architektonicznymi. Tego typu płyty doskonale wpisują się w estetykę starych loftów, zaś pomieszczenia wyglądają na optycznie powiększone i nowoczesne. Do ściany z płytkami w kolorze białym doskonale pasują metalowe, miedziane lub też szklane ozdoby. Wszyscy którzy z kolei kochają tradycyjne połączenia mogą wybrać płytki cegłopodobne w kolorze brązowym. Ściana z tego typu płyt doskonale komponuje się z białymi dodatkami, które dodatkowo podkreślają charakterystyczne kształty i kolor płytek. Zwolennicy ciemnych pomieszczeń mogą z kolei pozwolić sobie na płytki cegłopodobne w kolorze antracytowym lub nawet czarnym. Tego typu rozwiązania doskonale pasują do dużych pomieszczeń – www.home100.pl/plytki-ceglopodobne.