Wyposażenie łazienki

Czym kierować się podczas wyboru płytek łazienkowych?

Wybierając płytki ścienne do łazienki należy kierować się przede wszystkim ich parametrami. Należy pamiętać, że jest to pomieszczenie często użytkowane. Ponadto powierzchnie ścian narażone są na oddziaływanie czynników zewnętrznych, czyli np. zmiennych temperatur oraz wilgoci. Kafelki muszą być więc wytrzymałe oraz odporne na wszelkie uszkodzenia. Czasami lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że pomieszczenie pozostanie efektowne oraz funkcjonalne przez długie lata.

Płytki ścienne z gresu

Płytki ścienne z gresu to świetne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie trwałość oraz korzystną cenę zakupu – https://www.banyo.pl/pl/menu/plytki-scienne-139.html . Można wyróżnić gres techniczny oraz porcelanowy. Pierwszy rodzaj materiału występuje w ograniczonej liczbie kolorów oraz wzorów. Będzie stanowić to utrudnienie podczas doboru odpowiednich płytek łazienkowych. Większą popularnością cieszy się gres porcelanowy. Jest on o wiele bardziej atrakcyjny pod względem wizualnym.

Gres porcelanowy na łazienkowej ścianie sprawdza się o wiele lepiej niż terakota. Dłużej utrzyma swoją pierwotną formę.

Klinkierowe kafelki do łazienki

Kafelki wykonane z klinkieru mają charakter dekoracyjny. Za ich pomocą tworzony jest zwykle ozdobny wzór, który decyduje o charakterze wystroju. Trzeba podkreślić, że płytki klinkierowe najczęściej posiadają nieregularną formę. Prezentuje się to oryginalnie i niesztampowo.

Płytki klinkierowe występują w wielu rozmaitych kolorach, co ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. Trzeba również wspomnieć, że jest to tworzywo trwałe, a także odporne na warunki eksploatacji. Kluczową rolę odgrywa tutaj jednak profesjonalny montaż.