Wyposażenie łazienki

Co to są płytki vives?

Podczas przeprowadzania remontu mieszkania niezbędne będzie zakupienie odpowiedniego rodzaju materiałów. Podczas poszukiwań z pewnością będzie się miało kontakt z wieloma producentami i nazwami, lecz żadne z nich nie będą tak charakterystyczne i interesujące, jak płytki vives. Czym są te płytki?

Charakterystyka płytek vives

Są to płytki hiszpańskiego producenta o tej samej nazwie, które charakteryzują się trzema cechami, które spowodowały wybuch ich popularności na całym świecie. Chodzi tu o wytrzymałość, trwałość oraz niezwykłe wzornictwo, którego próżno szukać u innych producentów.
Choć od czasu pojawienia się na rynku pierwszych kolekcji tego producenta minęło już ponad 60 lat, to jednak wszystkie wypuszczane na rynek płytki charakteryzowały się tymi samymi cechami. Niestandardowymi wymiarami oraz wzornictwem blisko korespondującym z naleciałościami hiszpańskimi i marokańskimi.

Płytki vives — najpopularniejsze kolekcje

Przez całą historię obecności firmy na rynku powstała niezliczona ilość różnego rodzaju kolekcji, które starały się dotknąć możliwie najwięcej stylu i wzorów wykonania. Niemniej te dwa najpopularniejsze, które po dziś dzień cieszą się niesłabnącą popularnością, to kolekcja Alpha oraz Rivoli.

Kolejka płytek Alpha to głównie przygaszona kolorystyka i nieco matowe wykończenie. Dominują w niej takie kolory jak różne odcienie szarości, beżu, oraz grafitu. Występuje zarówno w wersji retyfikowanej, nieretyfikowanej, jak i jako mozaiki kwadratowe, prostokątne oraz o nieregularnych kształtach.

Kolekcja Rivoli to kolorystyczne szaleństwo i wysoki połysk. Głównie są to małe, bardzo kolorowe mozaiki, które doskonale pasują do wszystkich wnętrz.

Sprawdź szczegóły: https://www.banyo.pl/pl/producers/vives-1299680581.html – na stronie sklepu oraz bezpośrednio u producenta –https://www.vivesceramica.com/