Który panel prysznicowy najlepiej wybrać?

Panele prysznicowe są urządzeniami wyposażonymi w słuchawki, główki natryskowe i dysze, dzięki którym woda wypływa przez różne strumienie, o rozmaitym ciśnieniu i natężeniu. W zależności od temperatury, rodzaju strumienia i wody, mogą masować nasze ciało i działać na nie odprężająco albo pobudzająco.

Hydromasaże to najstarsze naturalne metody leczenia, niwelują dolegliwości stawów i kręgosłupa, leczą migrenę i bezsenność, a także działają kosmetycznie, ponieważ nawilżają cerę, dzięki czemu staje się ona młodsza i sprężysta. Masaż za pomocą paneli natryskowych najlepiej jest stosować naprzemiennie, raz zimną, a raz ciepłą wodą

Z czego składają się panele prysznicowe?

Najważniejszymi elementami każdego panelu natryskowego dostępnego w ofercie REA HURT są: słuchawka, górna głowica, bateria i dysze. Słuchawka natryskowa może być umieszczona na korpusie panelu w specjalnym uchwycie albo przymocowana do ściany, gdzie został zamontowany.

Najlepszym pomysłem są słuchawki wielofunkcyjne, ponieważ zwiększają one komfort kąpieli. Można za ich pomocą wybierać strumienie deszczowe, miękkie albo masujące i zmieniać je, dostosowując do własnych potrzeb.

Panele prysznicowe produkuje się z baterią termostatyczną albo bez niej. Taka bateria posiada specjalną blokadę temperatury wody, dzięki czemu możemy ustawić ją na poziomie np. 38 stopni Celsjusza.

W jakim miejscu montuje się panel natryskowy?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego panelu prysznicowego, należy dokładnie zastanowić się, gdzie zostanie zamontowany. Możemy zdecydować się na narożnik kabiny, montaż na ścianie lub nad wanną. Alternatywnym rozwiązaniem jest wybór wolnostojącej kolumny natryskowej.

Niezależnie od montażu ważne jest ułożenie króćców, które muszą być dopasowane do wysokości, szerokości i miejsca montażu. Łączy się je z panelem natryskowym, dzięki elastycznym wężykom przyłączeniowym.

Rodzaj mocowań musimy dobrać pod względem rodzaju materiału, z którego została wykonana ściana. Jeżeli chodzi o ściany gipsowo-kartonowe oraz murowane, to konieczne będzie zastosowanie dodatkowych kołków mocujących. W ten sposób zamontowany panel na ścianie będzie bez problemu wytrzymywał obciążenia statyczne i dynamiczne.