Urządzamy łazienkę – jaka ceramika łazienkowa najlepsza?

Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, choć przeważnie ma najmniejszy metraż. Paradoksalnie przechowujemy w niej bardzo dużo rzeczy, to dlatego trzeba urządzić ją w odpowiedni sposób. Od czego zacząć?

Jaki styl łazienki?

Urządzanie łazienki warto zacząć od podjęcia decyzji dotyczącej jej stylu. W tym wypadku warto stawiać na minimalizm, szczególnie jeśli mamy niewiele miejsca do zagospodarowania. Jasne kolory, płytki w jednolitej barwie, pojemne szuflady i elegancka ceramika łazienkowa – to podstawa.

Ceramika łazienkowa Catalano

Kolejna bardzo ważna kwestia, to wybór płytek do łazienki. Obecnie wciąż najpopularniejsze są modele ceramiczne, które prezentują się niezwykle elegancko, jednocześnie są łatwe do utrzymania w czystości oraz odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Catalano to włoski producent ceramiki, jego propozycje to proste, minimalistyczne wzory, geometryczne kształty i klasa. Warto zdecydować się na takie klasyczne rozwiązanie, taka ceramika będzie dobrze wyglądać niezależnie od tego, jak urządzona będzie łazienka.

Wybór armatury

Po ceramice łazienkowe przychodzi czas na armaturę, czyli baterie umywalkowe oraz takie elementy jak deszownica czy prysznic. Na takich elementach wyposażenia także nie warto oszczędzać, im droższa armatura, tym lepsza jakościowo.

Wanna czy prysznic?

To pytanie zadaje sobie wiele osób. Nie brakuje zwolenników długich kąpieli w wannie, jak i miłośników szybkich pryszniców. Decyzja jest indywidualna i musi zależeć od preferencji domowników. Tak, czy inaczej, warto zdawać sobie sprawę z tego, że kabina prysznicowa jest praktyczniejsza, można dzięki niej zaoszczędzić sporo wody, co więcej po prostu zajmuje zdecydowanie mniej miejsca w łazience, co ma niekiedy kluczowe znaczenie. Alternatywą może okazać się wanna z parawanem nawannowym.