Dostępne typy płytek

Asortyment wykończenia wnętrz jest ogromny, dotyczy to również płytek. Różnią się między sobą formatem, wielkością, kolorem i fakturą, a także wykorzystanym materiałem. Można również zwrócić uwagę na klasę ścieralności i jakość wykonania, pośród których znajdują się płytki imitujące drewno, płytki oktagonalne, płytki wielkoformatowe i wiele innych. Poniżej przedstawiono “Top 3” płytek.

Płytki imitujące drewno

Drewno jest niezwykle wdzięcznym i popularnym materiałem, którego wygląd jest również ponadczasowy. Dlatego nic dziwnego, że producenci płytek wykorzystali motyw drewna w ich produkcji. Dostępnych jest wiele formatów, wśród których znajduje się: standardowy kwadrat, prostokąt, jak i wymiar standardowego panela czy klepki parkietowej. Wybór kolorystyczny jest spory, ponieważ można znaleźć: brązy, drewno bielone, kolor drewna sosnowego i inne. Jest to wyjątkowo ciekawa alternatywa dla klasycznego drewna.

Płytki oktagonalne

To drugie, równie ponadczasowe rozwiązanie, czyli płytki oktagonalne. Dodatkową zaletą płytek oktagonalnych jest ich charakter – elegancki i ponadczasowy z nutką luksusu. Płytki te składają się z dwóch, skrajnie różnych kształtów. Pierwsza jest duża i jasna (imituje marmur), przypomina kwadrat, jednak jej ranty są ścięte. Druga jest bardzo mała w porównaniu do pierwszej i jest ciemna (czarna) oraz wpasowuje się w wycięcie dużych płytek. Jej kształt to kwadrat. Dostępne formaty to zazwyczaj: 20 x 20, 33 x 33, 45 x 45 i 60 x 60.

Płytki – cegiełki

To najpopularniejszy materiał glazurniczy ostatnich sezonów. Kształt płytki to prostokąt, którego krawędzie mogą być fazowane. Sprawia to, że niezwykle odbija się od ich krawędzi światło. Oprócz białego i ponadczasowego koloru dostępne są już niebieskie, czerwone płytki. Coraz częściej można też znaleźć motyw miasta umieszczony na ich powierzchni.

Więcej na stronie – https://home100.pl/plytki

Minimalistyczna łazienka w oryginalnym wydaniu

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym przeważnie spędzamy dość dużo swojego czasu. Trzeba urządzić ją tak, aby przede wszystkim była praktyczna i dobrze spełniała swoje funkcje. Obecnie dużą popularnością cieszą się wnętrza minimalistyczne, tak też można zaaranżować łazienkę. Od czego zacząć?

Płytki łazienkowe w stylu hiszpańskim

Choć minimalistyczne wnętrza zazwyczaj kojarzą się ze stonowanymi, jednolitymi kolorami i wzorami oraz porządkiem, nic nie swoi na przeszkodzie, aby do wnętrza wprowadzić trochę życia i oryginalności. Płytki hiszpańskie mają obecnie duże powodzenie i coraz chętniej wybieramy je do swoich łazienek. Prezentują się elegancko i niepowtarzalnie, oczywiście w tym wypadku dużo zależy od wybranego wzoru. Wybór jest duży, kafelki hiszpańskie co warto podkreślić, charakteryzują się również dużą wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Meble i półki łazienkowe

półki łazienkoweWyposażenie do łazienki musi być odporne na wilgoć. Najlepiej, aby meble były wykonane z materiałów wysokiej jakości, które będą dobrze znosić obecność wody. Szafki warto zamienić na bardziej pojemne i sprawdzone półki łazienkowe, na których będzie można ustawić kosmetyki czy dodatki.
Półki mogą być podświetlane, dodatkowe oświetlenie można będzie wykorzystać do stworzenia romantycznego nastroju np. w czasie relaksujących kąpieli.

Minimalistyczna łazienka to przede wszystkim łazienka praktyczna, urządzona z pomysłem, elegancko. Wbrew pozorom nie musi być utrzymana jedynie w bieli czy czerni, warto korzystać z rożnych inspiracji i łączyć style, aby wystrój był ciekawy, oryginalny, ale współgrał z aranżacją pozostałych pomieszczeń.