Bateria jak marzenie

Baterie prysznicowe to tylko z pozoru bardzo prosty wybór, ponieważ przy dzisiejszej ilości asortymentu, jaki jest w sklepach, podjęcie decyzji może ciągnąć się w nieskończoność.

Naścienne czy podtynkowe?
Warto nieco pochylić się właśnie nad tą tematyką, aby wiedzieć jak wybierać i na co zwracać uwagę. Po pierwsze należy pamiętać, że dzisiaj design baterii prysznicowych może być bardzo różny, więc trzeba dobrze zastanowić się czy wybrany model będzie pasował do całości urządzenia i wyposażenia pomieszczenia. Baterie naścienne montuje się bezpośrednio do doprowadzonych do łazienki rur, coraz modniejsze i częściej wybierane są jednak te podtynkowe, które nie wymagają umieszczania baterii bezpośredni na instalacji wodnej. Na zewnątrz widoczna jest tylko maskownica, dźwignia i wylewka, cała reszta schowana jest w ścianie.

Ważny jest każdy detal
Rozwiązaniem alternatywnym, po który sięgają niektóre osoby są panele prysznicowe wyposażone dodatkowo chociażby w hydromasaż. Zanim podjęta zostanie decyzja o zakupie konkretnej sztuki trzeba jednak jeszcze zagłębić się w szczegóły. Mianowicie sprawdzić jaka jest głowica, która odpowiada za jakość i szczelność, korpus, wagę, ilość uchwytów, wydajność przepływów, termostat, deszczownicę, a także dodatki czy akcesoria, które spotkać można przy wielu modelach.

Baterie wybrać nie jest łatwo, ale obok jej wyglądy należy patrzeć na funkcjonalność oraz jakość wykonania.