Łazienka w skandynawskim stylu

dodatki skandynawskieMinimalizm połączony wraz z odcieniami kamienia, beżu, brązu oraz drewno to przepis na skandynawską łazienkę. Cały urok tego pomieszczenia tkwi w przejrzystości oraz jasności.

Łazienka w skandynawskim stylu to opcja, która wielu przypadnie do gustu, ponieważ jest prosta, nie ma tutaj zbędnych ozdobników, które tylko marnują miejsce. Taka aranżacja wnętrza nastawiona jest na jasność pomieszczenia i dobre oświetlenie. Bardzo pożądanym elementem jest okno, przez które do wnętrza będzie wpadać światło słoneczne, oczywiście takie okno nie jest zasłaniane niczym, ewentualnie delikatną, rozpraszającą światło roletą.

Dodatki łazienkowe w skandynawskim stylu muszą przede wszystkim mieć jakąś wartość użytkową. Dodatki również muszą współgrać z minimalistycznym i surowym stylem. Takimi dodatkami mogą być półki lub kubeczki na szczoteczki. Dodatkiem może być drugie lub kolejne lustro, często się je wykorzystuje w tym stylu by optycznie powiększyć łazienkę.

Meble w stylu skandynawskim z dutchhouse do łazienki to również surowość i prostota. Często w takich łazienkach można spotkać sprzęty, które są przeważnie wykorzystywane w innych pomieszczeniach, może to być na przykład stara i podniszczona komoda z przedsionka lub krzesełko, którego bardziej się można spodziewać w kuchni niż w łazience.