Kominki z turbiną

turbina kominkowaKominki najczęściej kojarzą się nam z eleganckim elementem aranżacji wnętrza i okazjonalnym wykorzystywaniem go do ogrzewania pomieszczenia. Płonące szczapy powodują nie tylko ciepło, ale przede wszystkim wprowadzają pozytywny nastrój.

Ogrzewanie za pomocą kominka
Dobrze zaprojektowany kominek może ogrzewać nie tylko pomieszczenie, w którym się znajduje, ale także pomieszczenia sąsiadujące. W ten sposób można zmniejszyć koszty ogrzewania i na dodatek przyczynić się do ochrony środowiska. Drewno wydziela znacznie mniej substancji szkodliwych niż węgiel.

Jak przystosować kominek
Wykorzystanie kominka do ogrzewania domu wymaga jego odpowiedniej adaptacji. Najważniejszą kwestią jest rozprowadzenie ciepła za pomocą odpowiednich rur oraz zamontowanie turbin kominkowych, które wymuszą przesyłanie ciepła.

Turbiny kominkowe
Turbiny kominkowe to w zasadzie wentylatory, które muszą spełniać określone warunki. Najważniejszym z nich jest odporność na wysokie temperatury. Turbina pracuje w trybie wymuszonym, co oznacza, że musi tłoczyć powietrze do kolejnych pomieszczeń. Turbiny wyposażone są w termostaty, za pomocą których ustawiamy odpowiednią temperaturę. Po przekroczeniu ustawionej temperatury ciepłe powietrze tłoczone jest do kolejnych pomieszczeń. W ten sposób przy zużyciu tej samej ilości polan drewna możemy ogrzać więcej pomieszczeń.

Wybór ogrzewania w mieszkaniu: czym się kierować?

kaloryfer żeberkowyRemont mieszkania to niewątpliwie odpowiedzialne i czasochłonne zadanie. Projekt wnętrza i zaplecze finansowe to podstawa, jednak to dopiero początek. Dochodzą jeszcze detale, wbrew pozorom – szalenie istotne! To od tych detali często zależy funkcjonalność mieszkania.

Eksperci z branży podkreślają, że podczas remontu trzeba zadbać o ogrzewanie. Warto dobrać taki system, który dobrze spełni nasze oczekiwania.

Który typ wybrać? Rynku jest mnóstwo modeli grzejników. Wśród nich są płytowe (estetyczne i efektywne), konwektorowe (na przykład podłogowe), czy członowe. Te ostatnie to inaczej grzejniki żeberkowe. Mimo, że są już nowsze typy, to jednak grzejniki członowe mają cały czas stałą rzeszę fanów!

Funkcjonalność to podstawa. Mówiąc o grzejnikach żeberkowych trzeba zaznaczyć, że składają się z segmentów. Te segmenty po prostu łączy się w zestawy różnej długości. Oczywiście wspomniana długość zależy od specyfiki pomieszczenia, przede wszystkim jego wielkości. W przeciwieństwie do innych typów, grzejniki członowe wygrywają tym, że są odporne na korozję. Ponadto z powodzeniem mogą być instalowane w starszych budynkach. Ich przekroje wewnętrzne, specyfika czy chociażby rozmieszczenie końcówek umożliwia wymianę starych grzejników żeliwnych bez zbytniej ingerencji w samą konstrukcję.