Wykorzystaj hokery w łazience

hoker RawWbrew pozorom aranżacja łazienek stwarza architektom wnętrz ogromne pole do popisu. Oprócz użyteczności pomieszczenia te powinny oferować niepowtarzalny komfort, intymność oraz otaczać użytkowników wysublimowanym pięknem. Najlepiej, jeśli łazienka zachęca domowników do zaszywania się w jej czterech ścianach, by oddawać się domowemu spa.

Zerwanie z konwencją
Warto mieć świadomość, że urządzanie łazienki nie musi sprowadzać się do podstawowej armatury łazienkowej i sprzętów takich jak: suszarka na ręczniki, czy też pralka. O wiele łatwiej zaszaleć z aranżacją w przypadku dużego pomieszczenia. Jego przestrzeń stworzy nowe możliwości. Spore gabaryty łazienki pozwolą na urządzenie miejsca do odpoczynku lub siedzenia podczas zabiegów kosmetycznych, suszenia włosów, czy mycia zębów. W tej funkcji świetnie sprawdzą się hokery.

Czym są hokery?
Hokery stanowią nieodłączny element wyposażenia barów. Te charakterystyczne, wysokie krzesła są nie tylko stylowe, jak przede wszystkim bardzo wygodne. Wyobraź sobie hokery w barowej łazience. Ich minimalistyczna forma doskonale podkreśli charakter tego pomieszczenia, a ich wygodne siedziska będą stanowić pretekst do oddawania się zabiegom pielęgnacyjnym w komfortowej pozycji.

Wentylacja łazienki

wentylator lazienkowyŁazienka jest pomieszczeniem, które wymaga szczególnego systemu wentylacyjnego. Jest to spowodowane stosunkowo wysoką wilgotnością powietrza w tym pomieszczeniu. Jest to problem szczególnie w starych budynkach, gdzie system wentylacji nie jest zbyt efektywny. Dlatego też warto przy okazji remontu zainwestować w wentylatory łazienkowe. Jak prawidłowo dobrać wentylator do łazienki?

RODZAJE WENTYLATORÓW
Przy doborze wentylatora należy zwrócić uwagę na różne cechy konstrukcyjne. Wydajność wentylatora jest to czas, w jakim wentylator jest w stanie wyeliminować nieprzyjemny zapach czy podwyższoną wilgotność z pomieszczenia. Wydajność powinna być większa niż wielkość łazienki (tzw. kubatura).

Inną ważną cechą jest średnica kanału wentylacyjnego. Na etapie projektowania domu warto mądrze zaplanować, jak duże będą otwory wentylacyjne. W przypadku dużych pomieszczeń należy stosować odpowiednio większe otwory wentylacyjne.

Wentylatory mogą mieć również przeróżne przydatne funkcje dodatkowe. Na przykład, na rynku można znaleźć wentylatory z czujnikiem wilgotności. Tego rodzaju wentylator włączy się automatycznie w momencie, gdy specjalna czujka (tzw. higrostat) wykryje podwyższoną wilgotność powietrza w pomieszczeniu.