Jakimi parametrami powinien charakteryzować się rekuperator?

rekuperatorZmniejszenie strat powietrza wynikających z wentylacji pomieszczeń może być działaniem, które skutecznie zmniejszy wysokie koszty ogrzewania i podreperuje domowy budżet. W takim wypadku warto zainwestować w system rekuperacji, który, najprościej mówiąc, odzyskuje ciepło z wentylacji. Najważniejszym elementem całego układu jest rekuperator. Dlatego niezwykle istotną kwestią jest to, aby charakteryzował się odpowiednimi parametrami. Dzięki czemu służyć będzie przez lata.

Przy zakupie urządzenia należy kierować się przede wszystkim jego wydajnością, która określa jaka ilość powietrza wydmuchiwana jest określonej wielkości ciśnienia. Ważną kwestię stanowi również zużycie prądu, efektywność odzysku ciepła i wilgoci, trwałość obudowy i jakość użytych materiałów wykończeniowych. Dla komfortu użytkowania liczy się również poziom emitowanego hałasu. Ze względu na strefę klimatyczną, w której mieszkamy, istotne jest także wyposażenie rekuperatora w system uniemożliwiający jego zamrożenie. Ujemna temperatura doprowadzić może bowiem do niedrożności urządzenia lub nawet jego zniszczenia.

Współcześnie dużą rolę odgrywa również instalowanie wszelkiego rodzaju automatycznych funkcji, zmniejszające zaangażowanie użytkownika oraz możliwość rozbudowy systemu. Również i na te czynniki należy zwrócić uwagę podczas zakupu urządzenia.