Pod prysznic baterie podtynkowe czy naścienne?

bateria prysznicowa do łazienki - zdjęcieAranżują własną łazienkę należy dokładnie zwracać uwagę na liczne detale. Kiedy zostaje podjęta decyzja o montażu kabiny prysznicowej trzeba również zwrócić uwagę na takie urządzenia jak bateria prysznicowa. Na rynku dostępne są w chwili obecnej dwa rodzaje takich baterii, mianowicie podtynkowe oraz naścienne. Którą warto zakupić, jakie mają zalety, a jakie wady?

Baterie prysznicowe podtynkowe prawie całą swoją konstrukcję mają ukrytą w ścianie. Instalacja zostaje przykryta kafelkami, a jedynie pozostawia się na zewnątrz części służące do włączania wody i jej regulacji. Wszystko w tym przypadku wygląda naprawdę efektownie, do minimum ogranicza się zbędne elementy które niekoniecznie będą ozdabiać wnętrze naszej łazienki. Jednak w przypadku tego typu baterii prysznicowych należy zdawać sobie sprawę, że montaż będzie możliwy jedynie gdy łazienka jest w stanie surowym. Ich montaż w przypadku zaaranżowanych i gotowych łazienek mija się z celem gdyż będzie wymagał choćby skucia ściany celem przygotowania miejsca na instalację takiej baterii.

Drugi rodzaj baterii prysznicowej czyli naścienne to kompletna odwrotność podtynkowych. Montaż całej instalacji jest na zewnątrz, nie ukrywa się żadnych elementów instalacyjnych, podłącza bezpośrednio do rur prowadzących wodę. Baterie prysznicowe tego typu mają tę zaletę, że bardzo łatwo można je wymienić w momencie awarii, nie ma problemów z montażem samodzielnym. Całość inwestycji w taką właśnie baterię prysznicową jest zdecydowanie niższy niż gdyby chcieć wybierać podtynkowe.

Powyższe informacje jednoznacznie przekazują kiedy warto wybierać podtynkowe baterie prysznicowe, a kiedy postawić na te naścienne. Każda z nich na pewno posiada swoje zalety i do właściciela łazienki będzie należała ostateczna decyzja.