Wykończenie łazienki – płytki drewnopodobne

Jednym z kluczowych pomieszczeń w każdym domu jest z pewnością łazienka. Dziś nie wyobrażamy już sobie funkcjonowania bez prysznica czy wanny. Dlatego też ważne jest, aby zadbać o eleganckie wykończenie łazienki, pod każdym względem. Ostatecznie spędzamy tam relatywnie dużo czasu, więc miło jest, gdy zadbamy o odrobinę luksusu.

Pierwszym elementem, o który należy zadbać jest podłoga. Jeśli zaś chodzi o płytki drewnopodobne łazienka jest idealnym miejscem, aby je wykorzystać. Jest to bowiem pomieszczenie, w którym nie da się położyć podłogi drewnianej ze względu na możliwość zalania jej, co spowoduje, że nie będzie się nadawała do dalszego użytku. Dzięki takim płytkom możemy połączyć luksusowy wygląd drewna z funkcjonalnością i komfortem użytkowania płytek w każdych warunkach.

Dosyć istotną zaletą takich płytek jest również to, że wspaniale komponują się z innymi elementami, które można wykorzystać do wykończenia łazienki. Dzięki temu sprawią, że to pomieszczenie stanie się niepowtarzalne i będzie ozdobą całego domu. Warto więc poświęcić temu tematowi więcej uwagi i zadbać o to, by nasza łazienka wyglądała pięknie.

Jak dobierać wyposażenie łazienki?

łazienka z miską WC i prysznicemWyposażenie łazienki czy toalety to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia całego domu. Poczynając od misek WC, a na armaturze kończąc, chcemy aby wszystko było komfortowe i funkcjonalne. W dzisiejszych czasach producenci zapewniają nam dostęp do różnorodnych rodzajów w zasadzie wszystkich elementów wyposażenia łazienek, więc z pewnością bez najmniejszego problemu znajdziemy to, co nas najbardziej interesuje.

Continue reading Jak dobierać wyposażenie łazienki?

Dobór lustra do łazienki

lustro łazienkowe okrągłe - zdjęcieW łazience, obok płytek niezwykle ważne są też inne elementy wyposażenia, w tym odpowiednie lustro. Wybierając lustra łazienkowe, większość osób kieruje się względami estetycznymi, wybierając po prostu to lustro, które im się podoba, lub też praktycznymi, wybierając na przykład duże czy małe. Tymczasem nie powinno się robić tego pochopnie, ponieważ lustro – jego wygląd, wielkość, a nawet umieszczenie w danym miejscu, wydatnie wpływa na wygląd łazienki.

Continue reading Dobór lustra do łazienki

Jak sprawnie wykończyć łazienkę?

Prace wykończeniowe to zazwyczaj ta część pracy, która pochłania najwięcej czasu, sił i środków. Dla każdego bowiem najważniejszy jest ostateczny wygląd pomieszczenia, tym bardziej takiego, w którym spędzamy relatywnie dość dużo czasu. W łazienkach zazwyczaj największą pod tym względem wagę przykładamy zazwyczaj do armatury, jednakże nie mniej ważne jest także to, jak wyglądają ściany czy podłoga.

Continue reading Jak sprawnie wykończyć łazienkę?

Podłoga w mieszkaniu nowoczesnym i tradycyjnym

płytka podłogowa Colonial - zdjęciePodłoga jest jednym z najważniejszych elementów mieszkania, dlatego, że jej wygląd bardzo wpływa na styl całego wnętrza. Ponadto jako jeden z pierwszych detali rzuca się w oczy gościom, więc powinna pozostawać w nienagannym stanie.

Continue reading Podłoga w mieszkaniu nowoczesnym i tradycyjnym

Czym charakteryzują się płytki ceramiczne?

łazienka - płytki ceramiczne, beżoweStanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań jeśli chodzi o wybór materiału jakim pokryta jest ściana w łazience – płytki ceramiczne. Dlaczego są tak chętnie wybierane i jakie posiadają właściwości?

Continue reading Czym charakteryzują się płytki ceramiczne?