Rodzaje grzejników w Lublinie

Grzejniki są nieodłącznym elementem w każdym pomieszczeniu. Spełniają one funkcję nie tylko grzewczą, ale także ozdobną. Na rynku istnieje szeroki wybór grzejników. Produkowane są w różnych rozmiarach, kształtach, kolorach. Różnią się także zasilaniem, dostępem do energii, materiałem, z którego są produkowane, kształtem etc.

Grzejniki w Lublinie – rodzaje

nowoczesne grzejniki w każdej łaziencePodstawowy podział grzejników ze względu na wygląd zewnętrzny prezentuje się następująco:

  • łazienkowe,
  • dekoracyjne,
  • tradycyjne,
  • narożne,
  • kanałowe.

Grzejniki w Lublinie można podzielić także ze względu na:

  • rodzaj materiału, z którego są produkowane (żeliwne, stalowe i aluminiowe),
  • umiejscowienie grzejnika (na ścianie, poziome i kanałowe, stojące i pionowe),
  • sposób zasilania (grzejniki z zasilaniem bocznym,z zasilaniem dolnym, z zasilaniem krzyżowym),
  • metodą oddawania ciepła do lokalu (płytowe, konwektorowe i członowe),
  • sposób zasilania (grzejniki wodne, elektryczne, mieszane).

Najpopularniejszymi grzejnikami we współczesnym budownictwie są grzejniki płytowe. Posiadają one gładką powierzchnię, zajmują bardzo mało miejsca. Zaletą jest szybkie nagrzanie oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Grzejniki składające się z żeberek nadają się do starego budownictwa, ponieważ występują w rozmiarze i rozstawie żeberek takim samym, jak stare żeliwne grzejniki. Grzejniki dekoracyjne spełniają funkcję grzewczą oraz funkcję ozdobną pomieszczenia. Występują w różnych formach, kształtach, pod postaciami ścianek grzewczych, luster czy ścianek kamiennych. W formie drabinkowej w łazience służą także do wysuszenia ręczników. Istnieje wiele rodzajów grzejników. Zakup konkretnego grzejnika uzależniony jest od wielu czynników, np. powierzchni pomieszczenia do ogrzania, rodzaju paliwa, rodzaju materiału, z którego jest produkowany etc.

Kominki z turbiną

turbina kominkowaKominki najczęściej kojarzą się nam z eleganckim elementem aranżacji wnętrza i okazjonalnym wykorzystywaniem go do ogrzewania pomieszczenia. Płonące szczapy powodują nie tylko ciepło, ale przede wszystkim wprowadzają pozytywny nastrój.

Ogrzewanie za pomocą kominka
Dobrze zaprojektowany kominek może ogrzewać nie tylko pomieszczenie, w którym się znajduje, ale także pomieszczenia sąsiadujące. W ten sposób można zmniejszyć koszty ogrzewania i na dodatek przyczynić się do ochrony środowiska. Drewno wydziela znacznie mniej substancji szkodliwych niż węgiel.

Jak przystosować kominek
Wykorzystanie kominka do ogrzewania domu wymaga jego odpowiedniej adaptacji. Najważniejszą kwestią jest rozprowadzenie ciepła za pomocą odpowiednich rur oraz zamontowanie turbin kominkowych, które wymuszą przesyłanie ciepła.

Turbiny kominkowe
Turbiny kominkowe to w zasadzie wentylatory, które muszą spełniać określone warunki. Najważniejszym z nich jest odporność na wysokie temperatury. Turbina pracuje w trybie wymuszonym, co oznacza, że musi tłoczyć powietrze do kolejnych pomieszczeń. Turbiny wyposażone są w termostaty, za pomocą których ustawiamy odpowiednią temperaturę. Po przekroczeniu ustawionej temperatury ciepłe powietrze tłoczone jest do kolejnych pomieszczeń. W ten sposób przy zużyciu tej samej ilości polan drewna możemy ogrzać więcej pomieszczeń.

Wybór ogrzewania w mieszkaniu: czym się kierować?

kaloryfer żeberkowyRemont mieszkania to niewątpliwie odpowiedzialne i czasochłonne zadanie. Projekt wnętrza i zaplecze finansowe to podstawa, jednak to dopiero początek. Dochodzą jeszcze detale, wbrew pozorom – szalenie istotne! To od tych detali często zależy funkcjonalność mieszkania.

Eksperci z branży podkreślają, że podczas remontu trzeba zadbać o ogrzewanie. Warto dobrać taki system, który dobrze spełni nasze oczekiwania.

Który typ wybrać? Rynku jest mnóstwo modeli grzejników. Wśród nich są płytowe (estetyczne i efektywne), konwektorowe (na przykład podłogowe), czy członowe. Te ostatnie to inaczej grzejniki żeberkowe. Mimo, że są już nowsze typy, to jednak grzejniki członowe mają cały czas stałą rzeszę fanów!

Funkcjonalność to podstawa. Mówiąc o grzejnikach żeberkowych trzeba zaznaczyć, że składają się z segmentów. Te segmenty po prostu łączy się w zestawy różnej długości. Oczywiście wspomniana długość zależy od specyfiki pomieszczenia, przede wszystkim jego wielkości. W przeciwieństwie do innych typów, grzejniki członowe wygrywają tym, że są odporne na korozję. Ponadto z powodzeniem mogą być instalowane w starszych budynkach. Ich przekroje wewnętrzne, specyfika czy chociażby rozmieszczenie końcówek umożliwia wymianę starych grzejników żeliwnych bez zbytniej ingerencji w samą konstrukcję.

Grzejniki Zehnder – czy warto je kupić?

Grzejniki Zehnder  to dobre rozwiązanie do domu. Są trwałe i bardzo stylowe, producent dokłada starań i tworzy konstrukcje, które nie tylko pełnią funkcję użytkową, ale stanowią świetną ozdobę domu.

Masywne grzejniki żeliwne już dawno odeszły w niepamięć. I choć jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby o tym, że kaloryfer może być równocześnie ozdobą, dziś wybór modeli dekoracyjnych jest ogromny. Już nie musimy się martwić w jaki sposób zamaskować grzejnik, tylko jaki model będzie pasować do naszej aranżacji. Dzięki nowoczesnym propozycjom  grzejników Zehnder  można stworzyć naprawdę eleganckie wnętrze.  Obecnie producent proponuje grzejniki dekoracyjne w ponad 700 wariantach kolorystycznych. Oczywiście firma wykonuje także indywidualne zamówienia, tak więc sami możemy zaprojektować swój kaloryfer, daje możliwość między innymi wyboru gięcia w łuki lub krawędzie pod wybranym kątem. To właśnie Zehnder, jako pierwszy wypuścił na rynek grzejnik, który został nazwany obiektem do wyposażania wnętrz.

Dziś łączenie funkcjonalności z ciekawym designem nie wydaje się niczym trudnym. Dzięki dostępowi do nowoczesnych technologii produkcji, możemy wybierać spośród grzejników, które bardziej przypominają dekoracje.

Eleganckie grzejniki dekoracyjne

dekoracyjnyKażdy z nas chce by jego mieszkanie było urządzone w dobrym guście. Zależy nam na dopasowaniu wszystkich elementów, które pozwolą nam na stworzenie eleganckiego efektu końcowego. Niestety, czasem zdarza się tak, że nawet najbardziej wyszukane meble i starannie wybrane dodatki nie są w stanie spełnić naszych oczekiwań, ponieważ efekt psują widoczne, nieestetyczne grzejniki. Nie musi tak jednak być.

Rozwiązaniem dla wszystkich osób, które borykają się z tym problemem są nowoczesne grzejniki dekoracyjne. Są niewielkie, płaskie a przy tym często wyróżniają się fantazyjnym designem lub kolorystyką, która sprawia, że stanowią doskonałą ozdobę wnętrza. Obecnie na rynku możemy znaleźć szeroką ofertę grzejników dekoracyjnych, z których każdy z nas może wybrać coś dla siebie.

Nic więc dziwnego, ze grzejniki te stają się coraz popularniejsze. Tym bardziej, że mimo swojego wzornictwa doskonale dostarczają ciepło. Wszystko to dzięki zastosowaniu odpowiednich, dobrze oddających energię cieplną materiałów.

Dlatego też, jeśli zależy nam na tym, by wszystkie elementy mieszkania współgrały ze sobą i tworzyły spójny i elegancki wygląd zamontowanie grzejników dekoracyjnych jest doskonałym pomysłem, który warto wykorzystać.